Platforma EC podporuje kardinála Duku

Prohlášení
Platforma evropské civilizace nemůže mlčet k tomu, jak skupina liberálně levicových křesťanů usiluje o nahrazení kardinála Dominika Duky „progresivně smýšlejícím“ biskupem. Zdaleka nejde jen o mimořádně trapný happening na Popeleční středu, při kterém byla přečtena široce medializovaná výzva papeži Františkovi. Kardinál Duka je již delší dobu trnem v očích i podstatně vlivnějším osobám, než je ona společensky marginální partička z Hradčanského náměstí.
Není v naší kompetenci zaujímat stanoviska k náboženským či teologickým sporům. Útok na českého primase je však primárně politický a proto k němu nemůžeme mlčet. Kardinálu Dukovi jeho názorová opozice vyčítá, že má blízko k názorům, jež zastává i naše Platforma. Vadí ji, že není stoupencem politiky řízené masové migrace a bezpodmínečného přijímání migrantů, že má kritický postoj k islámu a že nepodporuje pokrokové ideologie, rozvracející klasickou rodinu, naše tradice a hodnoty. Vyčítá mu, že svým nekonfliktním vztahem s prezidentem Zemanem (a předtím Václavem Klausem) vytváří v naší zemi pomyslnou „alianci trůnu s oltářem“. Falešnost tohoto tvrzení je zjevná už z toho, že když si vycházeli vstříc názorově spříznění kardinál Vlk s prezidentem Havlem, liberálně levicové kruhy tuto spolupráci obou mocí vítaly.
Zneužívání náboženství pro politické cíle proto nelze vyčítat kardinálu Dukovi, ale jeho opozici. My naopak považujeme za přirozené a správné, pokud nejvyšší představitel katolické církve v naší zemi hájí hodnoty, s kterými stojí i padá samotná lidská důstojnost, spravedlivý společenský řád i politická svoboda.
Kardinál Dominik Duka si proto v tomto sporu zaslouží podporu jak každého opravdového vlastence, tak i stoupence evropských civilizačních hodnot.
V Praze 17. 2. 2018
Mgr. Michal Semín – autor prohlášení PhDr. Petr Hampl PhD.
PhDr. Zdeněk Soukup David Nepimach
PhDr. Vladimíra Vítová, PhD.

SOUHLASÍTE S NÁMI A CHCETE MÍT NEJNOVĚJŠÍ INFORMACE?
PŘIDEJTE SE K NÁM NA FACEBOOKU