Islámský Londýn: "Utečte, skryjte se, ohlaste to"

napsal Daniel Pipes • 28. února 2018
 Ve čtvrtích s převahou muslimů obvykle najdete omšelé bytové domy dost vzdálené od centra města, které byly dávno opuštěny svým původním dělnickým obyvatelstvem. V těchto čtvrtích muži vysedávají v kavárnách a ženy jsou zavřené doma. Takové čtvrtě trpí řadou sociálních problémů, včetně nezaměstnanosti, činnosti kriminálních gangů a obchodování s drogami.
 V některých případech vidíte názvy obchodu pouze v arabštině.
 Přítomnost muslimů v Londýně je implicitní v intenzivních, všudypřítomných a depresivních bezpečnostních opatřeních, která byla instalována kvůli násilným hrozbám džihádu. Jedná se o opatření od nápisů, které vás nabádají "Utečte, skryjte se, ohlaste to", až po betonové patníky, bariéry a bezpečnostní brány.

Investoři ze Středního východu vlastní mnoho nejznámějších nemovitostí v Londýně.
Abych porozuměl vývoji islámu v západních zemích, mám ve zvyku navštěvovat oblasti s převahou muslimů jako je Lakemba v Austrálii, Lodi v Kalifornii a Lunel ve Francii. Londýn je však skutečně jedinečný tím, jak moc jej islám ovlivnil.
Ve čtvrtích s převahou muslimů obvykle najdete omšelé bytové domy dost vzdálené od centra města, které byly dávno opuštěny svým původním dělnickým obyvatelstvem. V těchto čtvrtích muži vysedávají v kavárnách a ženy jsou zavřené doma. Takové čtvrtě trpí řadou sociálních problémů, včetně nezaměstnanosti, činnosti kriminálních gangů a obchodování s drogami.
Londýn má takové oblasti také a tyto čtvrtě jsou velmi rozsáhlé, ale to, co dělá anglické hlavní město unikátním, je intenzivní muslimská přítomnost v bohatých čtvrtích ve středu města, kde však muslimové netvoří většinu obyvatel. Tato muslimská přítomnost má dvě hlavní formy.
Pokračovat v četbě článku

https://cs.gatestoneinstitute.org/11975/islamsky-londyn

SOUHLASÍTE S NÁMI A CHCETE MÍT NEJNOVĚJŠÍ INFORMACE?
PŘIDEJTE SE K NÁM NA FACEBOOKU